Jak poprawnie stosować odżywki do włosów?

Zobacz, czy poprawnie stosujesz odżywkę do włosów.

Jan KuśnierzW DOBRYM ZDROWIU
włosy

Rodzaje odżywek do włosów

W sklepach i drogeriach spotkać można niezliczoną ilość odżywek do włosów. Preparaty odżywcze przeznaczone są do włosów suchych, przetłuszczających się, zniszczonych, puszących się i niezdyscyplinowanych, cienkich, farbowanych, kręconych, matowych i bez połysku, ze skłonnością do nadmiernego wypadania. Odżywki mogą mieć też różne formy. Najczęściej przybierają one formę klasycznych odżywek, czyli tych lekkich i delikatnych Przeznaczone są one do codziennego stosowania. Ich wadą jest jednak to, że zawierają one o wiele mniej składników odżywczych niż dostępne na tagomago.pl/collections/wlosy-odzywki-i-maski-odzywki-do-wlosow odżywki do włosów w formie masek i ampułek. Te wyróżniają się cięższą i bardziej kremową konsystencją. Przeznaczone są one do stosowania 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu, że zawierają silnie działające składniki odżywcze, wnikają głębiej w strukturę włosa i lepiej działają.

Jak poprawnie nakładać odżywkę?

Instrukcje nakładania odżywki znajdziesz na jej opakowaniu. Producent wyjaśnia, czy preparat przeznaczony jest do spłukiwania, czy też nie. Zawsze stosuj się do przekazanych na opakowaniu porad, dzięki temu działanie kosmetyku będzie optymalne. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie nakładać zbyt dużej ilości odżywki. Nadmiar niepotrzebnie obciąży pasma i wcale nie sprawi, że kosmetyk będzie bardziej skuteczny. Ta sama zasada obowiązuje w zakresie trzymania odżywki na włosach. Jeśli producent zaleca trzymanie jej przez 5 minut, to nie przeciągaj tego czasu. Zwiększenie go do 10 czy 15 minut wcale nie sprawi, że kosmetyk będzie działać lepiej, a wręcz odwrotnie -może wykazać działanie szkodliwe dla czupryny.

Koniecznie też zadbaj o to, aby odżywkę nałożyć starannie. Pomoże w tym zaczesanie włosów do przodu i nakładanie kosmetyku od nasady po końcówki. Największą uwagę zwróć na miejsca zniszczone – możesz na nie nałożyć nieco więcej preparatu.

Bardzo ważną zasadą nakładania odżywki do włosów jest niewcieranie jej w skórę głowy. Jak mówi sama nazwa kosmetyku, jest on przeznaczony tylko do kosmyków. Kosmetyk aplikowany na skórę głowy może ją podrażniać, powodować nadmierny łojotok lub pojawienie się łupieżu. Jeśli chcesz zadbać o skórę głowy i skalp wyposaż swoją kosmetyczkę we wcierki lub olejki roślinne.